Leo 2.0 - następca...

Leo 2.0 to następca naszego wielokrotnie nagradzanego statywu podróżnego Leo.  Statyw Leo 2.0 to aktualnie najbardziej funkcjonalny i efektywny statyw wśród statywów podróżnych na świecie. Ten niewielkich rozmiarów obieżyświat teraz daje Ci jeszcze więcej możliwości!

Leo 2.0

Najbardziej innowacyjny, profesjonalny mikro statyw podróżny na świecie.

Co jest nowego w serii Pro Range 2.0?

Nasze nowe statywy Pro Range 2.0 mają kilka nowych oraz kilka ulepszonych funkcji w stosunku do swoich poprzedników – spójrz poniżej, aby dowiedzieć się co się zmieniło.

3 ODŁĄCZANE NOGI

Statywy Pro Range 2.0 mają wszystkie trzy nogi odłączalne. Dzięki tej funkcji możesz w łatwy i szybki sposób zrobić ze statywu monopod, wykorzystując jedną z nóg i łącząc ją ze środkową kolumną. Pozostałe nogi możesz wykorzystać jako wysięgniki do lamp lub mikrofonów. Alternatywnie możesz usunąć wszystkie trzy nogi i w ich miejsce zastosować stopki tworząc tym samym kompaktowy statyw stołowy.

RADEŁKOWANE POKRĘTŁA

Aby ułatwić dokręcanie dłonią poszczególnych pokręteł i wyeliminować poślizg, radełkowaliśmy ich powierzchnię tak by ich obsługiwanie było jeszcze łatwiejsze. Wszystkie gałki w naszych nowych głowicach AirHed Pro i Pro Lever, nasadki blokad poszczególnych sekcji oraz blokady kolumny centralnej, zyskały antypoślizgową powierzchnię. Poprawia to chwytności zapewniając użytkowni bezpieczne dokręcenie wszystkich pokręteł nawet w rękawiczkach i trudnych warunkach pogodowych.

MOCNE ZAMKI

W Pro Range 2.0, w naszych blokadach nóg i kolumn – Parallel Locking ulepszyliśmy wewnętrzne  elementy zamków czyniąc je jeszcze mocniejszymi. Zmodyfikowaliśmy nasze wewnętrzne podkładki w kształcie litery “C” (Chicken Lips), które w połączeniu z dwiema liniami nakrętek zapewniają jeszcze bezpieczniejsze zablokowanie poszczególnych sekcji nóg, czyniąc statyw sztywniejszym i stabilniejszym.

WYRAFINOWANE KSZTAŁTY

W nowej serii Pro Range 2.0 przeprojektowaliśmy wiele elementów tak, aby stały się smuklejsze i łatwiejsze w użytkowaniu. Zniwelowaliśmy ostre krawędzie wprowadzając przyjemne łuki i zaokrąglone kanty. Nasza opatentowana płytka montażowa Tri-mount jest bardziej wyprofilowana, a zatrzaski na nogach zyskały nową konstrukcję by jeszcze łatwiej i płynniej się otwierały i zamykały.

Marzenie podróżnika

Leo 2.0 to niezwykle kompaktowy, profesjonalny statyw podróżny o niespotykanym dotąd poziomie funkcjonalności i możliwości. Zainspirowany swoim poprzednikiem, zdobywcą prestiżowej nagrody Lucie Technical Award, jest jego kontynuacją w jeszcze lepszej formie. Leo 2.0 został przeprojektowany tak, aby zaspokoić potrzeby każdego podróżującego fotografa jednocześnie wykraczając poza standardowy podział na kompaktowe statywy podróżne i statywy profesjonalne łącząc ich cechy w jednym..

Nie jedna, nie dwie, ale trzy

Unikalna, modułowa konstrukcja Leo 2.0 z aż trzema odłączanymi nogami pozwala na wiele różnych konfiguracji. Możesz zrobić z niego monopod, wykorzystać pozostałe nogi jako wysięgniki do lamp lub mikrofonu, możesz odwrócić kolumnę zyskując stabilny statyw do fotografowania z niskiego poziomu a odłączając nogi i mocując stopki w ich miejsce, otrzymasz wygodny statyw stołowy.

Zaprojektowany dla bezlusterkowców, zbudowany jak dla średnich formatów

Zaprojektowany jako bardziej kompaktowe rozwiązanie dla fotografów, Leo 2.0 przewyższa wszystkie konwencjonalne oczekiwania pod względem wytrzymałości i funkcjonalności, zapewniając doskonałe rozwiązanie dla podróżujących fotografów z nawet najbardziej złożonymi zestawami.

Mistrz nie tylko w swojej wadze

Leo 2.0 jest obecnie jednym z najmocniejszych statywów na świecie. Stosunek obciążenia do masy wynoszący 20:1 sprawia, że jest godnym zaufania kompanem dla poważnych fotografów.

Ultra kompaktowy

Leo 2.0 to najbardziej kompaktowy statyw w naszej ofercie statywów profesjonalnych. Po złożeniu mierzy zaledwie 37,4 cm / 14,7 ”, co sprawia, że jest doskonałym statywem podróżnym.

Modułowa konstrukcja

Modułowa konstrukcja Leo 2.0 pozwala na zastosowanie go w szerokim zakresie różnych konfiguracji, a to wszystko w niewielkiej formie aby zmieścił się w bagażu podręcznym wielu linii lotniczych.

Stosunek maksymalnego obciążenia do wagi to 20:1

Leo 2.0 to prawdziwy mocarz, który jest w stanie udźwignąć sprzęt 20 razy cięższy od swojej wagi. 30 kilogramowy udźwig czyni go jednym z najsilniejszych statywów na świecie.

System Parallel Locking

Unikalny system równoległych blokad 3 Legged Thing Parallel Locking świetnie znosi duże obciążenia, charakteryzuje się doskonałą chwytliwością oraz sztywnością i nigdy sam się nie otworzy.

Wielość punktów mocowania

Nasza opatentowana płytka Tri-Mount ma teraz nowy, wyrafinowany kształt bez ostrych krawędzi i gwarantuje najszerszy wachlarz zastosowań. Sześć gwintowanych otworów 1/4″, jeden 3/8″ oraz trzy gładkie wpusty dają niezliczone możliwości montażu akcesoriów foto.

Wymienne stopki

Leo 2.0 jest wyposażony w wytrzymałe, wymienne, zapewniające solidną podstawę, stopki gumowe Bootz. Uniwersalne ‘obuwie’ możesz zastąpić jednymi z naszych stopek do zadań ultra specjalnych zapewniających maksymalną stabilność w każdym terenie.

Rewolucyjny system stopek

Dzięki możliwości odłączenia wszystkich nóg statywów Pro Range 2, nasze stopki zyskały dodatkową funkcjonalność, możemy zamocować je w miejsce właściwych nóg tworząc w ten sposób funkcjonalny, niskopoziomowy statyw stołowy.
Idealnie w tej konfiguracji sprawdzą się nowo zaprojektowane stopki VANZ, które powstały z myślą o zastosowaniu ich na różnych powierzchniach. Stopki VANZ, to wykonane ze stali nierdzewnej długie kolce, na które, gdy zajdzie taka potrzeba, możemy nałożyć gumowe, antypoślizgowe nakładki w kształcie kulek pełniących role standardowych stopek statywu.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Leo 2.0
sam statyw 

Max wysokość 1.38 m


Max wysokość bez kolumny 1.03 m


Min wysokość 125 mm


Max wysokość monopodu 1.42 m


Długość po złożeniu 374 mm


Pięciosekcyjne nogi / Dwusekcyjna kolumna główna


Udźwig przy 23º – 30 kg
Udźwig przy 55º – 20 kg
Udźwig przy 80º – 10 kg


Waga statywu 1.52 kg


Całkowita waga zestawu N/A


Kąty rozstawu nóg 23º, 55º, 80º


Max średnica nóg 23 mm

Leo 2.0 z głowicą
Airhed Pro Lever

Max wysokość 1.47 m


Max wysokość bez kolumny 1.12 m


Min wysokość 210 mm


Max wysokość monopodu 1.51 m


Długość po złożeniu 374 mm


Pięciosekcyjne nogi / Dwusekcyjna kolumna główna


Udźwig przy 23º – 30 kg
Udźwig przy 55º – 20 kg
Udźwig przy 80º – 10 kg


Waga statywu 1.52 kg


Całkowita waga zestawu 1.85 kg


Kąty rozstawu nóg 23º, 55º, 80º


Max średnica nóg 23 mm

Leo 2.0 - GALERIA

Wiesz już, czym Leo 2.0 różni się od innych statywów. Znasz jego możliwości i dane techniczne. Czas przyjrzeć mu się z bliska.
Spójrz na ten niebanalny design i staranność wykonania. Porównaj dwie wersje kolorystyczne Grey i Earth Bronze.
Zobacz jak się prezentuje w różnych konfiguracjach:

Leo 2.0 - DOSTĘPNE KOLORY I KONFIGURACJE

Leo 2.0 Earth Bronze

tylko statyw

Leo 2.0 Earth Bronze

z głowicą AirHed Pro Lever

Leo 2.0 Metallic Slate Grey

tylko statyw

Leo 2.0 Metallic Slate Grey

z głowicą AirHed Pro Lever