NAJCZĘSTSZE PYTANIA

W sekcji FAQ przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące funkcjonowania i budowy produktów 3 LEGGED THING. Jeśli po ich lekturze czujesz niedosyt,  nadal masz wątpliwości lub przyszło Ci do głowy zupełnie inne pytanie, pisz śmiało.  Formularz kontaktowy znajdziesz na dole strony.

ZOBACZ, JAK TO ZROBIĆ?

Zastanawiasz się, co w praktyce oznacza modułowa budowa statywów 3 LEGGED THING? Być może jeszcze nie do końca dowierzasz, że nasze produkty są najbardziej funkcjonalne na świecie? Jesteś sceptyczny i na własnej skórze chciałabyś przekonać się, jak to wszystko działa? Zapraszamy do przewodnika, w którym krok po kroku pokażemy Ci, jak to zrobić.

WSPÓŁPRACA Z INNYMI MARKAMI

Jednym z głównych założeń twórców produktów 3 LEGGED THING jest ich kompatybilność z produktami innych marek. Chcąc tworzyć akcesoria fotograficzne o bardzo szerokim zastosowaniu na fotografię musieliśmy spojrzeć globalnie. Sprawdź, z jakimi produktami tworzymy harmonijny związek.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Instrukcje obsługi

Wszystkie instrukcje obsługi można pobrać z naszej strony. Kliknij poniższy link aby przejść do instrukcji. Znajdziesz tam również instrukcje do obecnie nie produkowanych modeli.

Gdzie są moje akcesoria?

Każdy statyw firmy 3LT wychodzi z podstawowym oprzyrządowaniem (skład może różnić się zależnie od modelu). Można je znaleźć w ukrytej kieszeni, która znajduje się w obręczy torby lub są one doczepione bezpośrednio do statywu.

Zgubiłem...

Zgubiłeś którąś ze swoich gumowych stopek Bootz? A może płytkę? Nie ma problemu – możesz je nabyć na naszej stronie lub lokalnym sklepie w twojej okolicy. Jeżeli straciłeś jakiś element konstrukcyjny to skontaktuj się z nami.

Zgubiłeś lub połamałeś Chicken Lips?

W mechanizmie nogi znajdują się plastikowe podkładki (nazywamy je Chicken Lips). Jeżeli zgubisz jedną z nich lub uszkodzisz to skontaktuj się z nami podając model i numer seryjny produktu.

Konserwacja statywu

Nasz statywy są tak skonstruowane, że można je zdemontować do czyszczenia lub serwisowania. Dla twojej wygody prowadzimy poradnik na naszej stronie z filmami na temat najczęstszych problemów technicznych.

Zwroty i naprawy

Jeżeli uważasz, że twój produkt wymaga naprawy lub przeglądu serwisowego to skontaktuj się z nami poprzez formularz u dołu strony i krótko opisz naturę problemu.

Instrukcje obsługi

Poniżej znajdują się odnośniki do instrukcji w różnych językach. Chociaż, nasze produkty korzystają z podobnych technologii, istnieją poważne różnice pomiędzy Pro Range i Punks Range, więc pobierz właściwy plik.

JAK MAM TO ZROBIĆ ?

W tej części omówimy podstawowe funkcje naszych statywów oraz ich działania. Z tego powodu stworzyliśmy filmy aby omówić różne funkcje tak byś mógł zapoznać się z najbardziej wszechstronnym statywem na świecie.

Posiadamy również całą stronę przewodników wideo przedstawiających podstawową konfigurację, sposoby serwisowania, czyszczenia oraz wymiany części.

ZMIANA W MONOPOD

Na jednej z nóg da się dostrzec pomarańczową opaskę, zaraz pod zawiasem. Tak odznacza się część zwana monopodem. W związku z różnicami w konfiguracji statywów zasada zmiany w monopod zależy od tego jaki posiadasz produkt.

USUNIĘCIE CENTRALNEJ KOLUMNY

Ażeby usunąć kolumnę centralną musisz odkręcić D-ring lub haczyk sprężynowy znajdujący się pod spodem kolumny. Następnie poluźnij kołnierz (blokadę cierną) co pozwoli ci wyciągnąć kolumnę. Odkręć płytkę montującą oraz gwint z kolumny a następnie przykręć do rozetki.

REGULACJA UCHWYTU SWITCH CLAMP

Różne płytki mają różne profile bazy. Chociaż Switch Clamp powinien automatycznie zaakceptować płytkę 3LT, zależnie od modelu, może ona być zbyt luźny lub zbyt ciasny. Odnajdź sześciokątną śrubę ulokowaną w centrum pomarańczowej dźwigni. A następnie użyj 2 mm klucza sześciokątnego aby poluzować lub docisnąć uchwyt.

JAK DZIAŁA PŁYTKA TRI-MOUNT?

Płytka Tri-Mount, która znajduje się w centralnej części kolumny jest wyjątkową myślą technologiczną firmy 3 Legged Thing. Jego wyjątkowa konstrukcja sprawia, że ma możliwość podłączenia do sześciu gwintów 1/4″-20 oraz jeden 3/8″-16, oraz trzy ostrogi do podpięcia akcesoriów lub do zarządzania przewodami. Przejdź do strony Jak mam to zrobić i obejrzyj przewodniki wideo.

KOMPATYBILNOŚĆ

Statywy firmy 3 Legged Thing są kompatybilne z wieloma innymi urządzeniami. Poniżej znajduje się przewodnik po kompatybilności z naszymi płytkami, uchwytami, głowicami kulowymi i stopkami.

Wszystkie nasze płytki są kompatybilne z Arca Swiss

 • QR3P: Kwadratowa Płytka, Arca Fit, kompatybilna z uchwytami Peak Design Capture
 • QR4: Kwadratowa Płytka, Arca Fit, zawiera śrubki zabezpieczające które po usunięciu stają się kompatybilne z uchwytami Peak Design Capture
 • QR6: Płytka 38mm x 60mm, Arca Fit, 3 szczeliny oraz śrubki zabezpieczające
 • QR7: Płytki 38mm x 70mm, Arca Fit, szczelina, śrubki zabezpieczające oraz możliwość dołączenia paska
 • QR11-LC & LG: Zawias 110mm Universal L Bracket, Arca Fit, Długa szczelina i śrubki zabezpieczające, możliwość podłączenia paska i umożliwia swobodny dostęp do przewodów

Nasze głowice są uniwersalne

Nie stosujemy zastrzeżonej technologii w przypadku, gdy istnieje uniwersalne rozwiązanie, ponieważ wiemy, że nasi klienci mogą budować swój sprzęt przez wiele lat i nie będą chcieli dokonać aktualizacji lub zmiany z zaufanego przedmiotu. Gama głowic kulkowych Airhed serii 3 Legged Thing ma standardowe gniazdo 3/8″ w płaskiej podstawie, dzięki czemu są one kompatybilne z każdym statywem z płaską płytą montażową i śrubą 3/8″.

Szybkozłączki

Nasze klamry mają uniwersalną podstawę z poprzecznym gniazdem, aby były kompatybilne z większością głowic kulkowych. Nasze zaciski mają również unikalną cechę, że można je montować na dowolnym urządzeniu 3/8 „-16, takim jak monopod. Zaciski są wyposażone w dwa gniazda w celu zapewnienia zgodności z płytami z wkrętami zabezpieczającymi (takimi jak nasze kody QR4, QR6, QR7, QR10-L, QR11-LC i QR11-LG) i pasują do każdej standardowej płyty o rozmiarze 38 mm w stylu Arca

Stopki

Wszystkie obecne statywy posiadają gwint 1/4 „-20, gwint 3/8” -16 lub gwint 1/4 „z tuleją 3/8” dla podwójnej kompatybilności. Wszystkie nasze stopki mają ten sam podwójny gwint i pasują do każdego statywu ze standardowymi gwintami.

Najbardziej wyczerpujący przewodnik po zawiasach QR11 Universal L Bracket

Najczęstsze pytanie jakie otrzymujemy od naszych klientów to kwestie kompatybilności z aparatami. Celem tego przewodnika jest wyjść naprzeciw twoim oczekiwaniom. Zawias QR11 pasuje do większości nowoczesnych aparatów, ale może wymagać regulacji lub przeróbki.

KOMPATYBILNOŚĆ - RETRO

Masz jeden z naszych produktów, który już nie produkujemy? Oto przewodnik po kompatybilności z naszymi stopkami i płytkami.

Tak było wcześniej...

Pirwsza Generacja – X1 Brian, X2a Kirk, X1a Adrian,  X2 Eddie & 1LT Bob

 • Niewymienialne stopki
 • Stripey Carbon
 • Kompatybilne z płytami i uchwytami Arca Swiss

Druga Generacja – X1.1 Brian, X1.1a Adrian, X4 Eric & X4a Jack

 • Odłączane 8mm gwintowane gumowe stopki oraz kolce
 • Kompatybilne z płytkami i uchwytami Arca Swiss

Ewolucja

Evolution 2 – X1.1 Brian, X1.1a Adrian, X2.1 Eddie, X2.1a Dave, X4.1 Eric, X4.1a Jack, X0 Keith, X0a Tim, X5 Frank, X5a Tony, 3LT Bob, 3LT Pete & 3LT Sid

2012 – 2013

 • 8-mm demontowalne Bootz & spikes
 • Kompatybilne z płytami i uchwytami Arca Swiss
 • Kompatybilne z Black Rapid FR-T1

2013 – 2015

 • 3/8″ demontowalne Bootz & spikes
 • Kompatybilne z płytami i uchwytami Arca Swiss
 • Kompatybilne z Black Rapid FR-T1

Kolejna ewolucja

Evolution 3 – Brian, Roger, Steve, Nigel.

 • 3/8″ demontowalne Bootz & spikes
 • Kompatybilne z płytami i uchwytami Arca Swiss
 • Kompatybilne z Peak Design

Stopki

1st Generation Punks – Rick & Vyv

 • Niewymienialne stopki
 • Kompatybilne z płytkami i uchwytami Arca Swiss

Evo 3 Punks – Rick & Vyv

 • 1/4″ demontowalne Bootz
 • Kompatybilne ze wszystkimi aktualnymi stopkami
 • Kompatybilne z płytkami i uchwytami Arca Swiss
 • Komppatyblne z Peak Design

Skontaktuj się z nami

[contact-form-7 404 "Not Found"]